Hazırlık Lisesi; temel amacının öğrencileri rehberlik servisinin kurguladığı aylık kişisel gelişim ve kariyer planlama seminerleri yardımıyla  konulan hedefler doğrultusunda YGS-LYS sınavlarına yönelik eğitimlerin yoğunlaştırıldığı liselerdir.

Hazırlık lisesi öğrencilerine;

MEB MÜFREDAT DERSLERİ+ ÜNİVERSİTE SINAV MÜFREDATI +ÜNİVERSİTE DENEME SINAVLARI + CUMARTESİ EĞİTİMLERİ VE ZORUNLU ETÜT ÇALIŞMALARI

bir arada verilir. Bütün bunların yanında öğrenci kulüp çalışmaları ile de sosyal anlamda daha aktif hale getirilir.

İki aşamalı Eğitim!

Berk Hazırlık Lisesi, öğrenim alışkanlığını geliştirmeye yönelik metodu, üniversite sınavına hazırlık eğitim programı, yoğunlaştırılmış yabancı dil eğitimi, kişisel gelişim ve kariyer planlama seminerleri ile öğrencilerini üniversite sınavına hazırlamak ve geleceğe planlamak kavramları arasında bağ kuran alanında uzmanlaşmış özel bir lisedir.

Berk Hazırlık Lisesi, uyguladığı eğitim sisteminde 4 yıllık lise eğitimi I. Aşama ve II. Aşama olmak üzere iki aşamalı eğitim sürecinden oluşturur. I. Aşama 9. ve 10. Sınıfları kapsarken II. Aşama 11. ve 12. Sınıfları kapsamaktadır.

Berk  Hazırlık Lisesinde haftanın 5 günü dersdersler 08:30′da başlayacaktır. Dersler Kış dönemi 16:20 Yaz dönemi 17:00 da bitecektir.

İki aşamalı eğitim sistemi ile amaç öğrencinin üniversite sınavına Cumartesi eğitimleri ve hafta içi ekstra etüt saatleri  ile desteklenerek planlı bir şekilde hazırlanmasını sağlamaktır.

Kimler Kayıt Yapabilir?

Anadolu Lisesi, Fen Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Anadolu Öğretmen Lisesi ve Anadolu İmam-Hatip Lisesinin; her sınıf seviyesinde ki öğrenciler ile 8. sınıftan mezun olan tüm öğrenciler Berk Hazırlık Lisesinin 9. 10. 11. 12. sınıfına kayıt yaptırabilirler.