Özel Berk Anadolu Lisesi 2013 yılında alanında uzman öğretmenler ve profesyonel yöneticiler tarafından kurulmuş olup  “ Herkes için Ayrıcalıklı Eğitim” sloganı ile eğitim hayatına başlamıştır.

Esenyurt yerleşkemizde kuruluşunu yaptığımız Berk Anadolu Lisesi, Özel Anadolu Lisesi statüsünde olup aynı yerleşkede faaliyet gösteren kardeş okulu Mesleğim Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ve Akşam Lisesi Programları ile birlikte toplumumuza hizmet vermektedir.

Berk Anadolu Lisesi, öğrencilerine ayrıcalıklı eğitim vermek için;

  • kaliteden ödün vermeden ihtiyaca göre hazırlanmış eğitim programlarını
  • Arzulanan kalite de eğitimi öğrencilerimizle buluşturacak tecrübede eğitmenlerini
  • Eğitim teknolojilerini temel alan  öğretim metodolojisini
  • Öğrenci takip ve yönlendirme rehberliğini
  • ve hepsinden can alıcı nokta olan ayrıcalıklı eğitimin ekonomik fiyat planlamasını

en ideal seviyede bir araya getirerek Türkiye de özel okul anlayışını temelden değiştirmeyi hedeflemektedir.

Berk Anadolu Lisesi uzun soluklu bir süreç olan lise eğitiminde bu süreci sadece kayıt olunan eğitim program zamanları ve sınıf içi uygulamalarla sınırlamadan öğrencilerimizin öğrenimlerini ve gelişimlerini çok yakından takip ederek sınıf dışında da eğitimlerini desteklemektedir. Bu anlamda periyodik olarak gerçekleştirdiği seminerlerle öğrencilerimizin kişisel gelişimine ve kariyer planlamasına da katkı da bulunmaktadır.

En kıymetli varlıklarımız olan evlatlarımızın Berk Anadolu Lisesi ile başlayacak gelecek planlamasında siz velilerimiz’inde aktif katılımı ile  verimli ve keyifli  geçecek eğitim sürecimize merhaba diyerek, bu eğitimlerin evlatlarımızın kişisel kariyerine katkılarının yanı sıra sizlere de yeni dostluklar kazandırmasını temenni ediyor Ayrıcalıklı eğitim sürecimize hoş geldiniz diyoruz…