‘’Özel Okulculuk Anlayışını Temelden Değiştiriyoruz’’

Berk Anadolu Lisesinin amaç ve ilkeleri özel okulculuk anlayışını temelden değiştirmeye lise öğrencilerini hem okul hem dershane formatı ile üniversite sınavlarına hazırlamaya odaklıdır;

  • Berk Anadolu  Lisesi süreci tanımlanmış ve tüm ayrıntıları göz önüne alınarak düşünülmüş üniversite hazırlık odaklı iki aşamalı eğitim sistemini, ekonomik koşullarda sunarak hem eğitimde fırsat eşitliğini sağlar hem de öğrencilerini ülkemizin en üst seviyede eğitim-öğretim veren üniversitelerine hazırlar.
  • Berk Anadolu Lisesi, öğrencilerini üniversite sınavına hazırlamak ve geleceği planlamak kavramları arasında bağ kurar. Bu nedenle, mesleki ve akademik rehberlik yöntemi ile öğrencilerinin ulaşmak istediği hedef ile potansiyelleri ve gereksinimleri arasında uyum oluşmasını sağlar.
  • Berk Anadolu Lisesi, yeteneklerini keşfedebilmiş ve kendilerini geliştirmiş bireyler yetiştirmeyi şiar edinmiş bir kurumdur. Okulumuz kendisini yalnızca üniversiteye öğrenci hazırlayan bir kurum olarak görmez, üniversiteyi takiben yaşama atılacak gençlere o günlerde gerekli olacağına inandığı tüm donanımı da sağlamayı amaçlar.
  • Berk Anadolu Lisesi öğrencilerinin bireysel gelişimine ve sosyalleşme sürecine en az akademik eğitim kadar önem verir. Okulumuz akademik süreçte olduğu gibi kulüp çalışmalarında da, öğrencilerinin ihtiyacına ve yeteneğine göre kulüp çalışmaları ve sosyal aktiviteler organize eder.